Kasowanie danych i niszczenie dysków

W EVK rozumiemy, jak ważne jest bezpieczne kasowanie danych z urządzeń, które opuszczają Państwa firmę. Bez odpowiedniej procedury usunięcia danych, sprzęt komputerowy może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa informacji.

Procedury to u nas podstawa. Każdy etap kasowania danych lub niszczenia dysków jest monitorowany, a efekt działań potwierdzony certyfikatem.

Nasze procedury są dostosowane do potrzeb zarówno małych firm, jak i dużych korporacji.

Bezpieczeństwo danych to kluczowy element w procesie wymiany komputerów w przedsiębiorstwach i instytucjach.

Chcesz skasować dane?

Sprawdź czy nasze rozwiązania odpowiadają Twojej organizacji

Jak w EVK wygląda kasowanie danych i niszczenie dysków?

Usuwanie danych zgodnie z certyfikowanymi procedurami, które gwarantują, że dane nie mogą być odzyskane.

Dzięki współpracy z Blancco, liderem w dziedzinie oprogramowania do kasowania danych, zapewniamy stuprocentową skuteczność i bezpieczeństwo usuwania danych.

Jeżeli usług ma być wykonana w naszym Centrum Utylizacji Danych, wtedy zajmujemy się bezpiecznym, w pełni monitorowanym i nadzorowanym transportem nośników.

Fizyczne niszczenie danych na dyskach twardych i innych nośnikach magnetycznych, aby uniemożliwić ich odzyskanie.

Mechaniczne niszczenie nośników danych, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo informacji.

Po zakończeniu procesu kasowania danych, wystawiamy certyfikaty poświadczające bezpieczne usunięcie danych z każdego nośnika.

Każdy raport zawiera szczegółowe informacje, takie jak data usunięcia danych, numer seryjny komputera i dysku twardego, metoda nadpisu, firma wykonująca proces i osoba odpowiedzialna.

Jak kasujemy dane w EVK?

Jedną ze stosowanych metod jest oprogramowanie Blancco. To bezsprzeczny lider na rynku rozwiązań do kasowania danych. Jego produkty posiadają największą liczbę certyfikatów, w tym wydany przez polską Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Usunięte przy użyciu Blancco dane są nieodzyskiwalne, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo informacji.

Stosujemy również demagnetyzację i fizycznie niszczymy nośniki.

Dlaczego współpraca z EVK się opłaca?

  • Czas realizacji: Wiemy, że jest element opłacalności projektów naszych klientów i rozumiemy, jaka jest w tym nasza rola.

    Minimalizacja ryzyka wycieku danych: Nasze procedury zapewniają pełne bezpieczeństwo danych, eliminując ryzyko ich przejęcia przez nieuprawnione osoby. Każdy etap jest monitorowany, nadzorowany i raportowany.

    Spełnianie wymogów środowiskowych: Działamy według zasad Circular Economy. Skupiamy uwagę również na końcowym etapie cyklu życia IT. Zniszczone dyski utylizujemy dzięki współpracy z renomowanymi zakładami odbioru odpadów elektronicznych.

    Zwrot z inwestycji: Kasowanie danych jako element zarządzania aktywami IT w przedsiębiorstwie pozwala odzyskać wartość z używanego sprzętu.

     

  •  

Zapraszamy do kontaktu​

Specjalizujemy się w profesjonalnym kasowaniu danych, niszczeniu dysków, i demagnetyzacji. Wspieramy ekonomię zamkniętego obiegu poprzez bezpieczne usuwanie danych i utylizację sprzętu IT, co pozwala na późniejsze ponowne użycie komputerów lub po prostu ich bezpieczną utylizację.